Tiszakécskei Református Általános Iskola és Gimnázium

6060 Tiszakécske, Templom tér 3. +36 76 441 052 realisgimi@realisgimi.hu

Tanév rendje

TANÍTÁSI NAPOK HATÁRAI

Első tanítási nap 2018. szeptember 3. /hétfő/
Első félév 2019. január 25. /péntek/
Utolsó tanítási nap 2019. június 14. /péntek/
Osztályozó értekezlet: 2019. január 29. /kedd/
Félévi értesítés átadása: 2019. február 1. /péntek/

ISKOLAI TANÍTÁSI SZÜNETEK

A szünet elnevezése A szünet dátuma A szünet előtti
utolsó tanítási nap
A szünet utáni
első tanítási nap
Őszi szünet 2018. 10. 29 – 2018. 11. 02. 2018. 10. 26. péntek 2018. 11. 05. hétfő
Országos verseny 2018. 11. 09. 2018. 11. 08. csütörtök 2018. 11. 12. hétfő
Téli szünet 2018. 12. 24 – 2019. 01. 02. 2018. 12. 21.péntek 2019. 01. 03. csütörtök
Tavaszi szünet 2019. 04. 18 – 2019. 04. 23. 2019. 04. 17. szerda 2019. 04. 24. szerda

ISKOLAI ÜNNEPEK, ÜNNEPSÉGEK, ALKALMAK

Megnevezés

Időpont

Résztvevők köre

Felelősök

Tanévnyitó

2018. szeptember 1.

Iskolaszintű

Fazekas Béláné, Gergelyfiné Hegedűs Éva

Családi nap

2018. szeptember 29.

Iskolaszintű

Máté Csaba Sándor

Aradi vértanúk

2018. október 5.

Iskolaszintű

Virághalminé Berecz Márta Eszter

Kócsagavató

2018. október 19.

Gimnázium 9-12

Bohács Imre, Szűrszabóné Serfőző Beatrix

0kt. 23. Nemzeti ünnep

2018. október 19.

Iskolaszintű

Muraközy Éva

Kécskei gyásznap

2018. október 27.

Városi ünnepség

Muraközy Éva

Országos verseny

2018. november 9.

Országos

Tóthné Bagán Ilona, Egediné Sabján Marianna,
Giljonné Kovács Ildikó

Szalagavató

2018. november 23.

Gimnázium 9-12

Gergely János, Váraljai-Csitári Éva

Mikulás

2018. december 6.

Osztályszintű

Osztályfőnökök

Karácsony

2018. december 21.

Iskolaszintű

Szecsődiné Kovács Katalin, Nagy Istvánné

Iskolai farsang – felvonulás

2019. február 15.

Iskolaszintű

Osztályok + DÖK

Kommunista diktatúra áldozatainak emléknapja

2019. február 22.

Gimnáziumi -osztályszintű

Osztályfőnökök és történelem szakosok

Március 15-i megemlékezés

2019. március 14.

Iskolaszintű

Virághalminé Berecz Márta Eszter

Holokauszt áldozatainak emléknapja

2019. április 15.
Megemlékezés a tanórán

Gimnáziumi -osztályszintű

Humán Munkaközösség

Gimnáziumi ballagás

2019. május3. 17. h.

Gimnáziumi 9-12

Gergely János, Váraljai-Csitári Éva

Anyák napja

2019. május első hete

osztályszintű

Osztályfőnökök

Áldozócsütörtök

2019. május 30.

Iskolaszintű

Hegedűsné Nagy Mária, Máté Csaba Sándor

Trianoni megemlékezés

2019. június 3.

Iskola szintű

Mohácsiné Kókai Erzsébet

Diákönkormányzat napja

2019. június 11.

Iskolaszintű

Minden pedagógus

Reális Olimpia

2019. június 12-13.

Iskolaszintű

Minden pedagógus

REÁLIS nap

2019. június 14.

Iskolaszintű

Minden pedagógus

Ballagás -Tanévzáró

2019. június 15.

Iskolaszintű

Gergely Jánosné
Pallai Györgyi

CSALÁDI ISTENTISZTELETEK ÉS AZ ADVENTI ALKALMAK RENDJE

Dátum Téma Alkalmat tartó évfolyam Felelős
2018. szeptember 23. A Lélek gyümölcsei I. SZERETET 6. évfolyam Kerekes Ágnes
2018. október 28. A Lélek gyümölcsei II. ÖRÖM 7. évfolyam Pallai Györgyi
2018. november 25.
Örökélet vasárnapja
A Lélek gyümölcsei III. BÉKESSÉG 8. évfolyam Gergely Jánosné
2018. december 2.
Advent 1. vasárnapja
„Egy hang kiált”
Ézsaiás 40,3-5.
9. évfolyam Bohács Imre
2018. december 9.
Advent 2. vasárnapja
„Idő a felkészülésre”
Lukács 12,40.
10. évfolyam Szűrszabóné Serfőző Beatrix
2018. december 9.
15 óra
Adventi szeretetvendégség a
Rendezvényházban
Máté Csaba Sándor
2018. december 16.
Advent 3. vasárnapja
„Adventi feladat: keresni Isten országát”
Máté 6,31-34.
11. évfolyam Váraljai-Csitári Éva
2018. december 16.
délután 16 óra
Adventi koncert a templomban dr. Méhes Balázs
2018. december 23. Advent 4. vasárnapja „Várj ember szíve készen!”
Lukács 1,30.,38.
12. évfolyam Gergely János
2019. január 27. A Lélek gyümölcsei IV. TÜRELEM 5. évfolyam Gergelyfi József
2019. február 24. A Lélek gyümölcsei V. SZÍVESSÉG és JÓSÁG 4. évfolyam Kovács Jánosné,
Bohács Alexandra
2019. március 31. A Lélek gyümölcsei VI. HŰSÉG és ÖNMEGTARTÓZTATÁS 3. évfolyam Szecsődiné Kovács Katalin, Nagy Istvánné
2019. április 28. Anyák napja 2. évfolyam Tóthné Bagán Ilona,
Egediné Sabján Marianna
2019. május 26. A Lélek gyümölcsei VII. SZELÍDSÉG 1. évfolyam Fazekas Béláné,
Gergelyfiné Hegedűs Éva

OSZTÁLYKIRÁNDULÁSOK

5-11. évfolyem Bármelyik szombat
1-4. évfolyem Bármelyik szombat

KISÉRETTSÉGI VIZSGA IDŐPONTJAi

11. g. osztály

 

2018. október 24. Magyar nyelv és irodalom írásbeli
2018. október 25. Történelem írásbeli
2018. október 26. Matematika írásbeli
2018. november 5. Magyar nyelv és irodalom, Történelem szóbeli

ÉRETTSÉGI TÁJÉKOZTATÓ IDŐPONTJA

2019. január 15. /kedd/ 17 óra

ÉRETTSÉGI VIZSGA IDŐPONTJAI

ÍRÁSBELI Magyar nyelv és irodalom 2019. május 6.
Matematika 2019. május 7.
Történelem 2019. május 8.
Angol nyelv 2019. május 9.
Német nyelv 2019. május 10.
Biológia 2019. május 14.
Informatika 2019. május 16.
Rendészeti alapism. 2019. május 16. du. 1400
SZÓBELI Emelt szintű 2019. június 5-13.
Középszintű 2019. június 17-19.

Gimnáziumi osztályozó értekezlet: 2019. április 26. /péntek/
Általános iskolai osztályozó értekezlet: 2019. június 7. /péntek/

KÖZPONTI SZINTFELMÉRŐ MÉRÉS

5-12. évfolyam fizikai állapotának és edzettségének vizsgálata: 2019. január 9. – 2019. április 26.
Idegen nyelvi mérés 6, 8. évfolyamokon: 2019. május 22. /szerda/
Kompetenciamérés: 2019. május 29./szerda/

TANULMÁNYI VERSENYEK

Országos verseny: OKTV jelentkezési határidő 2018. 09. 21. /péntek/
Országos Református verseny –
Általunk meghirdetett verseny: MAGYARORSZÁGI REFORMÁTUS ÁLTALÁNOS ISKOLÁK
ORSZÁGOS MESEMONDÓ, MESEÍRÓ, KÉZMŰVES, SZÉPÍRÓ és ANGOL / NÉMET FORDÍTÓTALÁLKOZÓ 2018. 11. 09. /péntek/
Helyi versenyek: Költészet napi verseny – 2019. április 11. /csütörtök/
Levelező versenyek – (A jelentkezés folyamatos)

SZAKKÖRÖK, FAKULTÁCIÓ

 Jelentkezés határideje: 2018. szeptember 7. /péntek/
 Indulása: 2018. szeptember 10-től /hétfő/

FOGADÓÓRÁK, ÖSSZEVONT SZÜLŐI ÉRTEKEZLETEK

2018. október 2. kedd 17 óra

összevont szülői értekezlet

2018. december 4. kedd 17 óra

a kiértesített tanulók szüleinek szülői értekezlet

2019. február 5. kedd 17 óra

összevont szülői értekezlet

2019. április 16. kedd 17 óra

fogadóóra minden pedagógusnak

ÉRTÉKELÉSEK

I. negyedéves értékelések megküldése: 2018. november 29. /csütörtök/
III. negyedéves értékelések megküldése: 2019. április 9. /kedd/

NYÍLT NAPOK

GIMNÁZIUMI 2018. november 28.  /szerda/
ÁLTALÁNOS ISKOLAI 2019. március 27.  /szerda/

TITKÁRSÁG ÜGYFÉLFOGADÁSI RENDJE

Tanulóknak: hétfőtől – csütörtökig: 9:45 – 10:00; 13:30 – 14:30
pénteken: 9:45 – 10:00
Szülőknek: hétfőtől – csütörtökig: 7:30 – 8:00; 13:30 – 14:30
pénteken: 7:30 – 8:00

PÉNZTÁR NYITVA TARTÁSA

hétfőtől – csütörtökig: 7:30 – 15:00
pénteken: 7:30 – 12:00

ÉTKEZÉSI BEFIZETÉS

A hónap első hétfője és keddje.

Pótbefizetés a hónap második hétfője és keddje.

IGAZGATÓ-, IGAZGATÓHELYETTES ÜGYELETI RENDJE

Balla Norbert Csaba kedd, csütörtök: 14:00 – 16:00
Mohácsiné Kókai Erzsébet hétfő, szerda: 14:00 – 16:00

KÖNYVTÁR NYITVA TARTÁSI RENDJE

Délelőtt Délután
Hétfő 750 – 905 1400 – 1600
Kedd 1400 – 1600
Szerda 850 – 1140 1400 – 1600
Csütörtök 1400 – 1600
Péntek 1050 – 1145 1400 – 1600

ÁTHELYEZETT TANÍTÁSI NAP

2018. október 13. szombat, ledolgozás, áthelyezett munkanap ––– október 22. hétfő pihenőnap

A változtatás jogát az intézmény vezetősége fenntartja!