Heti étlap

29

30

31

Tisztelt Látogató, üdvözlöm a Tiszakécskei Református Általános Iskola és Gimnázium weblapján. Az intézmény 12 évfolyamos, így az első lépésektől, az érettségiig figyelemmel tudjuk kísérni diákjaink fejlődését. Az iskolánk célja, olyan fiatalok kibocsátása az életbe, akik minden körülmények között megállják helyüket. A tanórai oktatás mellett növendékeink különböző szakkörök keretében kapnak lehetőséget ismereteik bővítésére. Jelenleg néptánc-, informatika-, zene-, képzőművészeti-, újságíró-, sport-, természetbarát szakkörök közül választhatnak a diákok. A gimnázium keretei között lehetőséget biztosítunk idegen nyelvi, rendészeti alapismeretek, informatika tagozatok választására. Korunkban az élet minden területén szükség van a számítógépes ismeretekre. Kiemelt óraszámban tanítjuk a számítástechnikát a első osztálytól.  A hetedik évfolyamtól kezdődően a tizedik osztály végéig a tanulóknak lehetőségük van akkreditált ECDL-bizonyítványt, vizsgaközponton keresztül szerezni. A 11. évfolyam végén a gimnáziumi tanulók előrehozott érettségi vizsgát tehetnek informatikából, és idegen nyelvből. A 11-12. évfolyamon igény szerint emelt szintű érettségire való felkészülésre is van lehetőség.

Iskolánk szervezésében rendezzük meg a Református Iskolák Országos Meseíró, Mesemondó, Kézműves és Szépíró Találkozóját. A tanév zárásaként minden évben REÁLIS-GIMI napot szervezünk, ahol a diákok, pedagógusok, szülők vidám műsorszámokkal búcsúztatják a tanévet. Igyekszünk megjelenni tanulmányi versenyeken, mindig jó hallani, ha valahol felhangzik a Tiszakécskei Református Általános Iskola és Gimnázium neve. Az intézmény dolgozói, tanulói egyformán büszkék az iskola jó hírnevére, hiszen a tanulmányi színvonal emelésének és az intézmény fejlesztésének, szépítésének mindannyian részesei vagyunk.

Bohács Imre

Csengetési rend

Tiszakécskei Református Általános Iskola és Gimnázium

Cím: 6060 Tiszakécske, Templom tér 3.

Telefon: +36 76 441 052
Központi e-mail: realisgimi@realisgimi.hu